Battleborn får snart en större uppdatering

Battleborn har funnits på marknaden i några dagar, och Gearbox har släppt ett antal snabba fixar till sitt actionpackade äventyr. Bara den långa, animerade öppningsscenen har justerats flera gånger, och studion lovar att de kommer att fortsätta leverera snabba uppdateringar. Nu arbetar de också med en större patch som kommer att släppas ”snart.”

Via Battleborns officiella hemsida skriver studion att de hör spelarnas åsikter och klagomål, och just nu arbetar de bland annat med att laga ett hål som berör prickskytten Marquis.

”Större uppdateringar kräver lite mer tid och måste godkännas av förstapartsföretagen. Till exempel hör vi er klart och tydligt gällande Marquis som kan stå längst bak av kartan och skjuta mot en vaktpost, och vi uppmärksammar detta i den första stora patchen för Battleborn, som kommer snart.”

För ett par dagar sedan delade undertecknad med sig av de första intrycken av Battleborns kampanj, och ni läser om dem här.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.