Devil May Cry-designerns The Lost Child kommer till väst?

Takeyasu Sawaki stod för karaktärsdesignen till Devil May Cry och det ofantligt snygga Okami, och han var också huvudpersonen bakom El Shaddai: Ascension of the Metatron som släpptes till Playstation 3 och Xbox One. Senast arbetade utvecklaren som regissör för The Lost Child, och det ser ut som om NIS America kommer att ge ut spelet till PlayStation 4 och PS Vita här i väst.

NIS America la upp en trailer för The Lost Child på sin Youtube-kanal som titulerades som en utannonseringsvideo för den europeiska marknaden. Både PlayStation 4 och PS Vita nämndes som format i rubriken, men videon plockades snabbt bort från kanalen.

The Lost Child släpptes i Japan den 24 augusti, och berättelsen kretsar kring en journalist som hamnar mitt i en konflikt mellan demoner och änglar.

Vi betraktar detta som ett rykte till NIS America bekräftar The Lost Child för den västerländska marknaden.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.