Ny tv-reklam för Danganronpa V3 i Japan – mängder av Monokumas

För en månad sedan presenterade Spike Chunsoft några av de karaktärer som kommer att vara framträdande i Danganronpa 3: Killing Harmony som är under utveckling till PlayStation 4 och PlayStation Vita. Nu har en demoversion (till de båda formaten) släppts lös på japanska PlayStation Store, och studion har även släppt en reklamfilm för produktionen i landet.

Det handlar om en kort presentation av Danganronpa 3: Killing Harmony, och samtidigt som vi får se en hel drös av Monokumas – seriens antagonist(er) – så får vi också en glimt av äventyrets gameplay.

Danganronpa 3: Killing Harmony lokaliseras av Atlus och släpps till PlayStation Vita och PlayStation 3 under 2017, och ni ser den nya reklamfilmen nedan.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.