Ny Uncharted 4-patch släppt – nästa test av Classic-läget försenas

Naughty Dog fortsätter att stödja Uncharted 4: A Thief’s End, och studion har släppt en ny patch för flerspelarläget. Förvänta dig dock inte några spelmässiga nyheter, och dessutom tvingas studion att skjuta upp sitt andra test av det kommande Classic-läget.

Den nya uppdateringen, 1.17.045, och patchen ska bland annat lösa problemet med att spelare kan höra sina motståndare genom headsetet inför rankade Team Deathmatch-rundor. Dessutom har vissa spelare förlorat sin progression vad gäller Trails och rankade, lagbaserade dödsmatcher.

Naughty Dog skjuter fram sitt test av det kommande Classic-läget till den 18 november, och anledningen är att studion har upptäckt en bugg som förhindrar spelare från att levla upp.

Läs gärna vår recension av Uncharted 4: A Thief’s End till PlayStation 4.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.