Level-5-serier hoppar in i Evereybody’s Golf

Level-5 har en gedigen lista över härliga spelserier, inte minst när det kommer till rollspelsgenren. Sony bekräftar ett samarbete som leder till att vi kommer att få se prylar och karaktärer – från spel som är utvecklade av Level-5 – i Everybody’s Golf.

Clapz Hanz kommer att hålla två stycken turneringar i Everybody’s Golf där deltagarna kommer att få olika kosmetiska priser från Level-5-utvecklade spelserier. Turneringarna kommer att pågå mellan den 5-11 juni samt den 22-29 juni.

Level-5-spelen som kommer att ingå i samarbetet är Ni no Kuni, Yokai Watch, Professor Layton, Dark Cloud och White Knight Chronicles.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.