Sony håller presskonferens på TGS den 15 september

nyheter_multi
Årets upplaga av Tokyo Game Show närmar sig, och nu berättar Sony att de tänker hålla sin presskonferens den 15 september klockan 09.00 svensk tid.

Alla kommer att kunna titta på konferensen på Sonys japanska Playstation-blogg (dock på japanska,) och vi kommer självklart att rapportera om nyheterna som avslöjas kring Playstation 4, PS Vita och PS3.

Under presskonferensen kommer Sony att rikta hela uppmärksamheten på den japanska marknaden, men intressanta utannonseringar kan förstås även röra oss i väst. Vi hoppas att Level-5 visar upp sitt nya spel, att vi får veta mer om Gravity Rush-projekten och att de klargör om Square Enix faktiskt har en remake (eller den troliga remastern) av Final Fantasy XII under utveckling till Playstation 4.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.