Inget Mad Max till PS3 och Xbox 360?

nyheter_multi
Avalanche Studios arbetar med Mad Max till Playstation 4, Xboxe One samt PC och rent officiellt är spelet även under utveckling till Playstation 3 och Xbox 360. Men nu har nordamerikanska Gamestop tagit kontakt med alla kunder som bokat och betalat för versionerna till den förra konsolgenerationen och återbetalat hela beloppet.

I samband med detta har Gamestop även tagit bort PS3 och Xbox 360-versionerna från sin hemsida medan Playstation 4-, Xbox One- och PC-versionen finns kvar.

Avalanche Studios grundare Christofer Sundberg hävdar emellertid via Twitter att ingen version har blivit nedlagd, men i de flesta fall håller företag sådant hemligt till de lämnar ifrån sig ett officiellt uttalande kring saken.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.